неділя, 12 лютого 2017 р.

Навіщо встановлювати двозонні лічильники: скільки і як вийде заощадити




Лічильник не варто купувати українцям, які споживають до 100 кВт * год електроенергії на місяць, повідомляє Корупція.Інфо

В Україні вже в наступному місяці в черговий раз подорожчає електроенергія. “Дороге” світло змушує українців замислюватися про економію. Так, за останній рік кількість українців з двозонним електролічильниками виросла в 1,6 рази. При цьому витрачені на покупку лічильника гроші можуть окупатися кілька років. “Сегодня” з’ясував, кому вигідно встановлювати двозонні лічильники.

Як працює двозонний лічильник


Тільки за минулий рік 154 тис українців встановили багатозонні електролічильники. За інформацією Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), станом на початок цього року 400 тисяч українських сімей користуються багатозонними лічильниками. В середньому це дозволяє платити за світло на 25% менше, підрахували в комісії. З огляду на, що всього в країні 15 мільйонів домогосподарств, більша частина українців такою можливістю не скористалися.

Двозонний лічильник з 23 вечора до 7 ранку рахує електроенергію за тарифом в два рази нижче. Такий прилад обліку з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Наприклад, сім’я, яка споживає 200 кВт * год електроенергії і при цьому 25% світла використовує з 23 години вечора до 7-ї години ранку, кожен місяць зможе економити 42 гривні. Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно через три роки.

У серпні минулого року Кабмін дозволив українцям самостійно купувати лічильники, а не тільки у постачальників послуг. Крім того, постановою визначили терміни параметризації лічильника. “Це дуже важливе рішення, яке дає можливість споживачам самостійно вибирати і купувати лічильники, і таким чином руйнується монополія обленерго з їх продажу”, – цитує главу НКРЕКУ Дмитро Вовк.

До речі, найбільше електроенергії споживають пральна машина, електричний чайник, мікрохвильова піч, електричний бойлер (якщо є).

Якщо користуватися цими приладами в “нічний” час – двозонний лічильник окупиться швидше.

На що найбільше витрачаємо електроенергії:
  • Холодильник: 30 кВт*год за місяць
  • Мікрохвильовка 5 кВт (якщо користуватися 10 хвилин щодня)
  • Пральна машина: 18 кВт*год (якщо використовувати дві години на тиждень)
  • Електрочайник: 11,25 кВт*год (якщо щодня використовувати 15 хвилин)
  • Телевізор: 9 кВт*год (якщо кожен день дивитися ТБ по три години)
  • Комп’ютер: 45 кВт*год (користуватися потужним комп’ютером по три години на день)
  • Праска: 6 кВт*год (використовувати годину в тиждень)
  • Фен: 6,4 кВт*год (використовувати годину в тиждень)

Світло подорожчає в березні

Ще в 2015-му НКРЕКУ постановою №220 затвердила поетапне підвищення вартості електроенергії. Останній етап припадає на березень 2017 року. На початку року українці платять за кожен кВт*год при споживанні менше 100 кВт 71,4 копійки, а з першого березня – 90 копійок. При споживанні понад 100 кВт*год кожен кВт*год до березня коштує 129 копійок, а після березня – 168 копійок.


Тариф на електроенергію покривав лише 21,3% від реальної її вартості, пояснили в НКРЕКУ. Промислові підприємства доплачували за населення і компенсувати додаткові витрати за рахунок кінцевої ціни на свою продукцію. У минулому році НКРЕКУ прийняла рішення підняти тариф для українців до рівня собівартості.

Що подорожчає:
Подивитися телевізор 1 годину – 64 копійки до подорожчання і 80 копійок після
Почитати книгу при світлі настільної лампи 1 годину – 12 копійок до подорожчання 16 копійок після
Провести годину за комп’ютером – 38 копійок до подорожчання і 50 копійок після

До речі, від вартості електроенергії залежить тариф на воду, який також переглянуть в цьому році. Як говориться в презентації НКРЕКУ, в середньому для українців холодна вода подорожчає на 9%. “Київводоканал” планує підняти свій тариф на 16,4%, в той же час в Південному вода подорожчає всього на 6,2%.

Як пояснили в комісії, підприємства зобов’язані подати заяви з проханням встановити нові тарифи до 10 серпня. Після цього в НКРЕКУ нові тарифи затвердять. В кінці минулого тижня представники міської влади заступниками мерів – презентували в комісії нові тарифи, ознайомитися з ними можна за посиланням. Практично всі чиновники одноголосно підтримали підвищення тарифів в своїх містах.

“Нові тарифи затверджені міською владою. Тариф повинен відповідати витратам, які несуть підприємства. Не повинно бути соціального популізму”, – сказав заступник мера Південного Дмитро Любивий. Після цю фразу повторили десятки колег чиновника з різних міст України.

“Разом всією сім’єю вивчіть платіжку за електроенергію. Проаналізуйте, якими електроприладами ви користуєтеся, скільки вони споживають, скільки в квартирі лампочок розжарювання. Визначте у вашій родині відповідального енергоменеджера, який би стежив за використанням електроенергії та відповідав за її економію. З цим завданням добре справляються школярі”, – радить менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк.

Також експерт радить:
вимикати за собою світло
не залишати на ніч ввімкнені електроприлади
прикручувати на ніч бойлер
замінити лампочки розжарювання в тих місцях, де найчастіше горить світло
якщо є можливість, замінити старі електроприлади на нові – з високим класом енергоефективності

Експерт у сфері енергоефективності Анна Шумейко зазначає: першим кроком до енергозбереження може стати заміна лампочок. Енергозберігаючі лампочки допоможуть на третину скоротити споживання електрики. Компактна люмінесцентна лампа потужністю 23-27 Вт дає стільки ж світла, як і звичайна лампочка на 100 Вт.

До речі, енергозберігаюча лампа може окупитися всього за 9 місяців. Так, лампу потужністю 0,022 кВт на годину можна купити за 98 гривень. Наприклад, для того щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень.

Якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за “світло” набереться 65,2 кВт. У той же час енергозберігаючі лампи витратять в цих же умовах 19 кВт.

На даний момент кожен кіловат коштує 1,29 гривні (при споживанні понад 100 кВт), а з березня 2017 року тариф виросте до 1,68 гривні.
Previous Post
Next Post
Related Posts

0 коммент.:

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.